انجام یک تراکنش صدهزار یورویی بر بستر Corda

چهار بانک اروپایی (Commerzbank، ING، Natixisو Rabobank) یک تراکنش ابزار بدهی کوتاه مدت بین بانکی را در پلت فرم Cordaبه انجام رساندند. Cordaتوسط کنسرسیوم R3ایجاد شده است.

بر اساس گزارش FinTech Futures، این معامله شامل صدور اوراق قرضه یک روزه یورو (Euro   Commercial Paperیا ECP) به ارزش اسمی ۱۰۰،۰۰۰ یورو (معادل $ ۱۱۳،۴۳۲)  بوده است.

Natixisبه عنوان صادر کننده ابزار، Rabobankبه عنوان سرمایه گذار و INGبا دو نقش فروشنده و عامل سپرده‌گذاری در این معامله مشارکت داشته‌اند. Commerzbankنیز پشتیبانی فنی و تطابق‌های قانونی را تامین کرده است.

این راه حل مبتنی بر زنجیره بلوک با هدف کاهش هزینه های عملیاتی و ریسک برای بانک‌ها، و نیز افزایش سرعت چنین معاملاتی برای مشتریان توسعه یافته است.

مارنیکس برنینگ مدیر بازار پول و فروش بانک INGمی‌گوید “این تجارت زنده، پایه ای برای انجام کاراتر و بهره‌ورتر معاملات ECPاست. همچنین نشان از آغاز ساختن یک پلت فرم بهبود یافته دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger Technology) است که امکان پرداخت مستقیم را فراهم می کند و در عین حال ریسک عملیاتی و هزینه ها را کاهش می دهد.”

از سال ۲۰۱۶، R3در تلاش برای تجارت اوراق بهادار به صورت آزمایشی در سیستم‌های مبتنی بر  زنجیره بلوک بوده است. درحال حاضر این کنسرسیوم  با ۴۰ بانک برای مدلسازی تبدیل تراکنش‌های کاغذی به قراردادهای هوشمند، در حال همکاری است.

یک پروژه مشابه در ماه ژوئن ۲۰۱۷ به انجام رسید، در آن شبکه بانک‌های ABN Amro، Commerzbank، INGو KBCمشارکت داشتند.

R3همچنین از Corda Settler، برنامه ای برای تسهیل پرداخت‌های رمزارزها در زنجیره بلوک‌های سازمانی رونمایی کرد.

 

نظر شما چیست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *