استفاده از پلت فرم زنجیره بلوک هایپرلجر ساوتوث برای اعتبارهای اسنادی

شبکه TRADE-Chain، یک شبکه تبادل مالی برای بانک‌ها و موسسات مالی است که توسط Primechain Technologies Private Limitedراه اندازی شده است.

TRADE-Chainبر روی Hyperledger Sawtoothساخته شده است و امکان صدور و به اشتراک گذاشتن اعتبارنامه‌ها را به شیوه ای امن و محرمانه فراهم می کند.

شینام آرورا مدیر عامل شرکت Primechainگفت: “TRADE-Chain می تواند زمان لازم برای مبادله اسناد صادرات را از ۷ تا ۱۰ روز به کمتر از یک روز کاهش دهد.” او افزود: “TRADE-Chain شفافیت، امنیت و هم‌افزایی را افزایش می دهد و بهره‌وری را برای تجارت به ارمغان می‌آورد. تضمین اثربخشی هزینه‌ها و افزایش سرعت بازپرداخت نقدینگی برای کسب و کارها،باعث افزایش این بهره‌وری خواهد شد.”

TRADE-Chain دارای یک سیستم کاملا مبتنی بر APIاست که می تواند به راحتی با سیستم های قدیمی ادغام شود. این موضوع، امکان نظارتبی‌درنگرا برای رگولاتورها فراهم می کند و حریم خصوصی داده ها را با استفاده از رمزنگاری قوی تضمین می کند.

‌پیش‌زمینه

اعتبارنامه مانند یک یادداشت درخواست است که نشان دهنده تعهد بانک برای پرداخت، پس از برآورده شدن معیارهای خاص است – پس از تکمیل و تایید شرایط، بانک این وجوه را انتقال می دهد. به عبارتی، یک اعتبار نامه تضمین می کند که پرداخت زمانی که خدمات انجام ارائه شوند، انجام خواهد شد.

به عنوان مثال: یک صادر کننده هندی یک سفارش را از یک وارد کننده آمریکایی دریافت می کند. صادر کننده از توانایی و تمایل واردکننده به پرداخت پس از تحویل سفارش مطمئن نیست. لذا صادر کننده از وارد کننده درخواست اعتبار نامه می‌کند. واردکننده درخواست ارائه اعتبار نامه را از بانک خود (که در آن دارای وجوه کافی یا خط اعتباری است) انجام می‌دهد. هنگامی که کالا حمل می شود، بانک با بررسی انجام شرایط قرارداد، مبلغ درخواست شده را به صادر کننده پرداخت می‌کند.

نامه های اعتباری در تجارت بین المللی به دلیل فاصله بین کشورها و تفاوت بین قوانین آن‌ها بسیار مهم هستند.

درباره Hyperledger Sawtooth

TRADE-Chain بر روی Hyperledger Sawtoothساخته شده است. Hyperledger Sawtoothیک پلت فرم سازمانی برای ساخت برنامه‌های کاربردی و شبکه های منسجم توزیع شده است. فلسفه طراحی آن توزیع دفترهای کل و امن‌سازی قراردادهای هوشمند می‌باشد.

Sawtoothتوسعه برنامه‌های کاربردی با زنجیره بلوک را با جداسازی هسته سیستم از دامنه برنامه ساده می‌کند. توسعه دهندگان نرم افزار می توانند قوانین کسب و کار مناسب برای کاربرد خود را، با استفاده از زبان منتخب خود، بدون نیاز به دانستن طراحی پایه هسته سیستم اجرا کنند.

Sawtoothنیز بسیار مدولار است. این خصوصیت، شرکت ها و کنسرسیوم‌ها را قادر می سازد تا سیاست‌هایی را که برای آن‌ها مناسب است، پیاده‌سازی کنند. طراحی هسته Sawtoothبه برنامه های کاربردی اجازه می‌دهد تا قوانین تراکنش، مجوزها و الگوریتم های اجماع را بسته به نیازهای کسب و کار، پشتیبانی کنند.

Sawtoothیک پروژه منبع باز تحت چتر Hyperledgerاست.

درباره Primechain Technologies

Primechain Technologiesیک استارت‌آپزنجیره بلوک که یک جامعه سی و هفت عضوی به نام BankChainرا مدیریت می‌کند.

نظر شما چیست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *